Jdi na obsah Jdi na menu
 


Třídní schůzka 15.9.2011

18. 9. 2011

 

Obecné informace

 

 Zástupcem třídy 5.C do Rady školy byla opět zvolena paní Barnášová – velmi jí děkuji za ochotu a za to, že svou funkci zodpovědně plní!

 

Informace k běhu školy, prázdniny a další důležité informace najdete v Bulletinu, který byl k dispozici na třídních schůzkách. Některé děti jej v pátek vyzvedli v papírové formě, pro ty, kteří jej nemají a rádi by jej získali – můžete se podívat na http://www.horackova.cz/index2.htm, kde najdete základní informace nebo požádejte své děti - dám jim kopii ve škole.

 

Proběhla volba zástupce rodičů do O.S. Triangl – zvolen byl Mgr. Martin Poštulka.

 

Rozdávali jsme přihlášky do O.S. Triangl (nepovinné) a informovali o výši příspěvku 700,- Kč. Je možné poslat i vyšší částku na účet školy pod variabilním symbolem Vašeho dítěte. Letos konkrétně pro naši třídu Triangl přispívá nemalou částkou na anglického lektora Jonathana Marka Brewina, který byl na schůzce představen a vede hodiny anglické konverzace.

 

Platby kroužků, nadstandardů a Triangl by měly být poukázány na účet školy do 30. října 2011.

 

Výchovná poradkyně pro tento rok – Mgr. Eliška Růžičková

konzultace – středa a čtvrtek 9,00-13,00hod. přímo ve škole – kancelář v přízemí u šaten

kontakt: telefon 261 225 848 – linka 33, přímá linka 261 211 563

email: ruzickova@horackova.cz

 

Přijímací zkoušky – průběžně Vás budu informovat. Přihlášky na školy, kde se skládají talentové zkoušky,musí být podány nejpozději do 15. 11.2011. V rámci školy nebudeme organizovat žádnou přípravu ke zkouškám, každý se může připravovat individuálně, má-li pocit, že příprava navíc je potřebná.

 

Chod naší třídy

 

Prosím, aby každý žák měl k dispozici kalkulačku (stačí malá, obyčejná, se základními funkcemi) – hodí se pro rychlou kontrolu výsledků a nácvik používání kalkulačky. Pokud máte možnost, pořiďte dětem Pravidla českého pravopisu, ať se s nimi učí zacházet (doma se hodí při psaní slohu aj.), ve škole dětem pravidla mohu půjčit i já.

 

Protože přijdeme o několik informatik ve středu, pokusíme se s panem učitelem Gerychem nahradit informatiku v jiných hodinách – např. místo čtenářství, literatury či slohu, aby děti nepřišly o placené hodiny.

 

Prosím, abyste mne kontaktovali a domluvili se se mnou předem na schůzce vždy, když potřebujete řešit nějaký problém. V době před vyučováním ani v průběhu dne nemám tolik času odbíhaT od rozdělané práce. Děkuji!

Kontakt: viktorova@horackova.cz

APELUJI NA VČASNÉ PŘÍCHODY DĚTÍ DO ŠKOLY. Povinností žáka a Vás rodičů je, aby byl žák v 7,55hod. připraven na výuku na svém místě ve třídě. Prosím, ušetřete Vaše ratolesti nepříjemného pocitu z toho, že jdou pozdě a musí se omlouvat. Stát se to může, ale pozdní příchod by se neměl stát u nikoho pravidlem.

 

V době polední přestávky (úterý 5.hodina) bude zajištěn dozor pouze u žáků, jejichž rodiče nepodepsali souhlas s tím, aby jejich dítě mohlo opustit školu. Při prvním porušení nastavených pravidel (být ve 12,45 hod. ve třídě na svém místě) žák s povolením od rodičů přichází o možnost opustit školu – je to z čistě z důvodu bezpečnosti Vašich dětí.

 

Zúčastníme se logické olympiády: http://www.logickaolympiada.cz/.